KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108408
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 1 april 2024
kl 20:44:56
2.400 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
August Malmström
Läs mer om August Malmström